Visu vēlmju piepildīšana – RIPO garāžu vārti un durvis

08.06.2018

Garāžu vārti ir lielākā kustīgā daļa visā mājā. Tie nodrošina ātru un ērtu izbraukšanu garažā un pasargā auto un citas telpā uzglabātās mantas no laikapstākļu ietekmes. Svarīgi izvēlēties vārtus, kas ne vien ilgi kalpos, bet arī būs maksimali droši visai gimenei.

Plānojot sava privātīpašuma vai uzlabošanas darbus, katrs saimnieks vēlas atrast drošāko, praktiskāko un izdevīgāko piedāvājumu savām un ģimenes vajadzībām. Ieguldot līdzekļus mājoklī vai teritorijā, ir svarīgi justies pārliecinātam par savu izvēli un nešaubīties, ka jebkurš pirkums kvalitatīvi kalpos daudzus gadus. Par produkta kvalitāti un daudzgadīgu kalpošanu ietekmē kvalitatīva konstrukcijas uzstādīšana, vārtu biezums, automātikas un atsperu kvalitate un drošības aspekti, cinkotas vai nerūsējoša tērauda detaļas, vārtu paneļu materiāls, pildījums un krāsojums. Apskatīsim svarīgākos aspektus, kas jāņem vērā, izvēloties savus jaunos garāžu vārtus.

ASV 70% ģimeņu, kurām garāža ir savienota ar māju, garāžu vārtus izmanto kā galveno ieeju savā mājoklī, nemaz neizmantojot parādes durvis. Latvijā šī tendence ir mazāka – daudziem namiem garāža ir atsevišķi stāvoša (nepiekļaujas mājai). Ja vārti nav aprīkoti ar automātiku, atvieglojot ikvakara iebraukšanu caur tiem, tad arī biežāk auto uz nakti parkosiet nevis drošā un sausā garāžā, bet pie mājas, tūliņ aiz teritorijas vārtiem.

Drošība pirmajā vietā

Pat ja ģimene neizmanto garāžu kā ieeju mājoklī - to var mēģināt zaglis - tāpēc nedrīkst aizmirst, ka konstrukcijai jābūt izturīgai un biezai. RIPO garāžu vārtiem ir divas metāla plāksnes ar maksimālo biezumu visā durvju plaknē – 40 mm - retums garāžu vārtu tirgū. Daudzi ražotāji ekonomē, paneļu biezumu samazinot vārtu vidusdaļā, un maksimālo biezumu (nereti vien 38mm vai mazāk) saglabā tikai augšējā un apakšējā daļā. Visi RIPO vārti tiek pildīti ar siltumizolējošu pildījumu, kas sniedz ne vien siltumu, bet arī papildus stabilitāti un izturību konstrukcijai.

Garāžas telpu un vārtus izmanto ne tikai auto vadītājs un motocikla īpašnieks, bet arī pārējie ģimenes locekļi. Spēlējoties bērni bieži vien atrodas gan garāža, gan zem atvērtiem vārtiem, tāpēc jārūpē par to, lai Jūsu izvēlētie vārti ir ne vien izturīgi, bet arī droši un uzticami visās situācijās. RIPO vārtu pacelšanas mehānismā izmanto vairāku atsperu sistēma – gadījumā, ja galvenā pacelšanas atspere plīst, vārtus savā vietā noturēs pārējās atsperes, saturot vārtus drošībā līdz brīdim, kad serviss nomainīs lauzto atsperi. Tāpat, vārtus var aprīkot ar automātiku un papildaprīkojumu kas “vēros” un apstādinās vārtu kustību brīdī kad bērns, dzīvnieks vai priekšmets negaidīti pakļūst zem kustīgiem vārtiem.

Visticamākais arī Jūs garāžā glabājat vērtīgas ģimenes atmiņas (fotoalbumi, pirmās bērnu drēbītes vai vectēva relikvijas), dārgu dārza tehniku un instrumentus (motorzāģi, urbi, elektrisko zāles pļāvēju) vai kādu sporta divriteni. Pienācīgi izolētas telpas un vārtu uzdevums ir pasargāt mantas no ārējiem laikapstākļiem (mitruma, aukstuma, rūsas veidošanās) un saglabāt tos lieliskā kondīcijā. RIPO vārtiem ir kvalitatīva siltumizolācija un gumijota vārtu apakšmala un sāni, lai lietus un mitrums neizkļūst cauri. Vārti ir nokrāsoti ar izturīgu pulverkrāsu, kurai RIPO piešķir 10 gadu garantiju.

Mūsdienīgo paceļamo garāžu vārtu galvenā priekšrocība ir minimāla brīvi nepieciešamā telpa un ātra vēršana bez automātikas pat ar vienu roku. Paceļamiem vārtiem nav nepieciešama papildus telpa, jo atveroties tie slīd paralēli griestiem, līdz ar ko mantas un auto var novietot pavisam tuvu vārtiem.

Automātika – sinonīms komfortam

Automātika nodrošina pilnīgāku drošības un komforta līmeni. Tā paver drošāku izbraukšanu un ikdienas lietošanu. Piemēram, drošas vēršanās tehnoloģija ar sensoriem sajūt zem kustīgiem vārtiem objektu, tūlītēji apturot vārtu kustību. Ģimenes ar maziem bērniem un mājdzīvniekiem visbiežāk novērtē šāda veida funkcijas. Tālvadības pults ļauj attālināti kontrolēt vārtus. Papildinot vārtus ar moduli “Gudrā māja”, Jūs varēsiet attālināti kontrolēt un pārbaudīt savu vārtu stāvokli caur mobilo viedtālruni no jebkuras pasaules malas, kur Jums būs pieejams internets.

Vienkāršā funkcija ir neticami ērta brīžiem, kad esat mājā un nepametot istabu vēlaties pārliecināties, ka vārti patiešām ir aizvērti. Atkarībā no privātīpašuma veida un ģimenes locekļu skaita, vienas vai vairāku pulšu vietā var izvēlēties arī sienas pogu, PIN koda atslēgu un pat pirkstu nospiedumu lasītāju, kas “iegaumē” līdz pat 20 dažādu cilvēku nospiedumiem.

Sāna durvis – ātra un ērta piekļuve ikdienā

Ja garāžu aktīvi izmantojat kā ikdienas saimniecības priekšmetu, dārza un sporta inventāra glabātuvi vai darbnīcu, ērtākai ikdienas piekļuvei var uzstādīt arī sāna durvis. Tās piekļaujas garāžu vārtiem (var uzstādīt arī ēkām, kurām nav vārtu) un ir izgatavotas no tiem pašiem paneļiem (identiskās krāsās un ar tādu pašu dizainu izvēli). Durvis ir lieliska un droša alternatīva, kuru var izmantot ikviens ģimenes loceklis, arī vismazākais, neaiztiekot masīvos vārtus.  Ieekonomējot pacietību, laiku un elektrību, Jūs iegūsiet papildu komfortu ikdienā, kā arī pagarināsiet savas vārtu automātikas kalpošanas mūžu (katrai automātikai ir savs dienas ieteicamais izmantošanas daudzums, pēc kuras ražotājs paredz, cik ilgi tā kalpos, nepieprasot apkopi un remontu).

Sāna durvis ir lielisks risinājums teritorijām, kurā ir gan auto garāža, gan atsevišķi stāvošs šķūnītis vai darbnīca. Izvēloties viena dizaina vārtus un durvis, veidosies saderīgs vizuālais kopskats. Durvis ir tikpat izturīgas un drošas kā vārti – vājo posmu nav!

 

 

Uzzini, kāpēc RIPO garāžu vārtu kvalitāte konkurē ar citiem Eiropas līderiem, spied šeit.

Ja vēlies apskatīt un pasūtīt RIPO garāžu vārtus vai sāna durvis, spied šeit.