Vasara terasē – 5 soļi līdz skaistai atpūtai dārzā

Vasara ir jau pusē, un katra saulainā diena maksimāli jāizbauda, atrodoties svaigā gaisā. Ja vēlies smelties padomus, kā izdaiļot savu dārza terasi vai balkonu un izbaudīt vasaras atlikušos mēnešus uz visiem 100% - lasi rakstu, iedvesmojies patīkamām un praktiskām pārmaiņām, lai radītu skaistu atpūtas vietu paša spēkiem!

 

1. Markīze

Lai arī cik daudz mēs līksmotu par sauli, vai bēdātos par vēju un lietu – saules nojume ir lielisks veids, kas izveido zelta vidusceļu un ļauties atpūtai svaigā gaisā, neatkarīgi no laikapstākļiem. Markīze ir lieliska izbīdāma nojume, kas piekļaujas pie fasādes sienas, un ar roku vai automātiku dažu sekunžu laikā izvelkas, kad karstā saule vai lietus traucē atpūtai.

Markīze ir daudzfunkcionāls pirkums, kas nosvītro uzreiz vairākas rindiņas terases uzlabošanā.  Markīzes nojume pasargā no karstiem saules stariem un lietus. Ja markīze uzstādīta virs logiem vai stikla durvīm – tā pasargās iekštelpas no uzkaršanas, jo aizsedz logus no karstiem saules stariem. Tāpat, markīze vizuāli norobežo atpūtai paredzēto zonu, “marķējot” vietu un sakārtojot vidi pa zonām. Ierīko sauļošanās zonu ar atpūtas krēsliem un bērnu baseinu, vai vietu ģimenes maltītēm, izvēloties koka dārza galdu un krēslu komplektu, vai arī ierīko drošu un atvēsinošu rotaļu stūrīti bērniem, neuztraucoties par pārkaršanu saulē.

Nojumēm ir plašs audumu veidu, krāsu un zīmējumu klāsts, lai piemērotu tieši Tavām vēlmēm, dārzam un fasādei - klasiski strīpainu audumu ar viļņotu apakšmalu, vai taisnu un vienkrāsainu – izvēle ir Tava. Turklāt, markīzi var uzstādīt ne tikai privātmājas terasei, bet arī daudzstāvu dzīvokļa balkonam vai logiem – izmēru un risinājumu klāsts ir pielāgots, lai iepriecinātu ikvienu.

2. Dekoratīvās flīzes

Kā atsvaidzināt novecojušu ēku, panākt klasisku sienu efektu jaunai mājai, vai izveidot unikālu akcentu paša rokām ilgi pēc būvdarbu pabeigšanas? Stegu dekoratīvās ķieģeļu un akmens flīzes ir vienkāršs, ilgmūžīgs, un izturīgs sienas apdares variants, ar kura palīdzību piešķirt fasādei jaunu izskatu, kas izskatās kā īsts ķieģelis vai akmens. Izdaiļo vienu fasādes pusi, mājas stūrus, rāmi ap logu, skursteni, trepes, kā arī dārza elementus, piemēram, aku, žogu, garāžu.

Ķieģeļu flīzes vizuāli imitē īstu ķieģeli – kad tas ir uz sienas, to ir praktiski neiespējami atšķirt no īsta ķieģeļa! Izvēlei ir deviņi dažādi dizaini, katrs vairākos toņos, līdz ar to iespējas ir ļoti plašas. Sākot ar tradicionālu Dāņu stila ķieģeli ar veclaicīga reljefa niansēm, piemēram Rustik un Country, beidzot ar modernajām krāsota ķieģeļa flīzēm, kas tik ļoti populāras gan uz fasādēm, gan interjerā, piemēram Dublin un Monsanto.

Savukārt dekoratīvajām akmens flīzēm sortimentu sastāda veseli 28 dažādi dizaini, lai radītu eksotisku, modernu, cildenu vai veclaicīgu efektu. Ja vēlies piešķirt mājoklim mūsdienīgu izskatu, izvēlies šauras formas flīzes ar izteiktam līnijām pavisam tumšos vai gaišos smilšu toņos, piemēram, Umbria, Venezia un Palermo. Bet ja vēlies piešķirt īsta akmens diženumu – izvēlies Rodos, Santorini vai Jura flīzes.

Galvenais dekorētājs esi Tu pats – radi unikālu un neatkārtojamu akcentu paša rokām ar saprotamu instrukcijas palīdzību. Tomēr, ja plāno ķerties klāt lielākai kvadratūrai, labāk uzticies flīžu meistaram, un par piemērotāko izvēli, konsultējies Ripo salonā.

3. Insektu sietu durvis

Ja vasara tiek aizvadīta starp terasi vai dārzu un iekštelpām – tad komfortabla iekļūšana un izkļūšana ir svarīga ikdienas sastāvdaļa. Vēl svarīgāk, lai durvju vēršana un telpu vēdināšana aiz sevis nenes vasaras negaidītākos viesus – odus, mušas un lapsenes. Insektu sieti ir neatņemams un, iespējams, svarīgākais vasaras pirkums, kas palīdz apvienot iekštelpu ar dārzu, terasi vai balkonu, un nodrošināt vieglāku piekļuvi, garantējot to, ka pēc tam nakti nepavadīsiet cīnoties ar odiem.

Ripo pieejamas 3 izturīgu durvju opcijas – izvēle jāpamato uz ikdienas durvju lietošanas biežuma, telpas un brīvās platības, kā arī personīgās preferences.

Veramais siets ir klasiskas un ērtas vienviru vai divviru (lielākām ailēm) durvis, kurām var izvēlēties vēršanās virzienu – uz iekšu, āru, vai pilnībā virināmas. Ja Jums ir mājdzīvnieki – durvju apakšējai daļai var izvēlēties dzīvnieku sietu, kas ir īpaši izturīgs pret skrāpējumiem. Taču, ja arī četrkājainajam mājas iemītniekam gribās neatkarīgi iziet svaigā gaisā – pieejamas arī mazas un lielas dzīvnieku durtiņas suņiem un kaķiem!

Bīdāmās durvis ir modernāka izvēle teritorijām ar mazu ārējo platību, bet lielu durvju aili, jo verot tos vaļā, nav nepieciešama papildus platība, savukārt komfortam var kombinēt un izveidot vairāku bīdāmo durvju sistēmu, kas labi darbosies īpaši platās durvju ailēs.

Plisē siets ir ērts jaunums, kas kompakti saliekas mazā, šaurā kasetē, kas uzstādīta uz durvju ailes. Šis siets ir gofrēts, līdz ar to tas kompakti aizbīdās kasetē, un var tikt izmantots tikai tad, kad nepieciešams izvēdināt telpu vai aktīvi izmantot durvis, un pārējo laiku siets nemanāmi uzglabājas ailes sānā, neaizsedzot skatu.

4. Ziedi un zaļumi

Un visbeidzot, ātrākais un vienkāršākais veids, kā ”iesvētīt” savu jaunuzlaboto atpūtas zonu, neieguldot daudz līdzekļus – stādi un augi puķu podos. Neviena terase nav iedomājama bez mūžzaļiem augiem vai sezonālajiem ziediem. Pāris puķu podu efektīvi palīdzēs radīt īstu miera oāzi un sajust vasaras atnākšanu pat uz pilsētas balkona ar skatu uz ielu ar intensīvu satiksmi. Ja Tev ir balkons, izvēlies uz margām uzliekamos vai nokarenos puķu podus, kas atradīsies Tavā acu līmenī un būs redzami arī no istabas. Uz terasēm lieliski izskatīsies pundurkrūmi un koši ziedu augi lielos, apaļos māla podos, kas vienlaikus kalpos kā papildus dekors. Izvēlies augus kas ilgi zied un panes salu, lai nākamajā vasarā tie var turpināt priecēt!

5. Apgaismojums

Viena no vasaras galvenajām priekšrocībām ir gaišie un siltie vakari, kurus var turpināt pavadīt svaigā gaisā. Dārza apgaismojums piešķirs Tavai zonai romantisku šarmu un izcels to jaunā gaismā.

Klasiskas vai daudzkrāsainas āra lampiņu virtenes ir kā radītas balkoniem un terasēm, taču iegādājoties, ņem vērā, lai tie būtu ūdensizturīgi un piemēroti izmantošanai ārā. Taču, ja Tev ir dārzs, un negribi domāt par vadiem un palielināt elektrības rēķinu, dod priekšroku zemē un puķu podos iespraužamiem LED gaismekļiem, kas darbojas uz saules baterijām!

Ja vēlies rotaļīgu efektu – izvēlies figūru dekorus vardes, rūķu, akmeņu veidolā, kuros ir iestrādāts gaismeklis. Tāpat, ir arī laternas, kuru gaisma mainās visās varavīksnes krāsās. Vienmēr labi izskatīsies arī vienkrāsainas un vienkāršas formas laternas – tās ir viegli iespraust arī pakaramos vai šauros balkona puķu podos, kā arī nepiesaistīs lieku uzmanību, bet gan efektīvi izgaismos terases perimetru, dārza taciņu, kokus vai zaļos apstādījumus.

 

 

Ķeries klāt ideju piepildīšanai, apciemo Ripo salonu vai mājaslapu, un jau drīzuma varēsi izbaudīt vasaru kā nekad iepriekš!