Pergola – jauns epicentrs ģimenes atpūtai svaigā gaisā

Arvien aktuālāks kļuvis jautājums par atpūtu un laika pavadīšanu svaigā gaisā. Tradicionālās lapenes uzlabotais un modernais radinieks ir pēdējo gadu aktualitāte, kas ne tikai iederas, bet arī vērtīgi papildina privātmājas un kafejnīcas atpūtas zonu. Piedāvājam divu vadošo ražotāju - SELT (Polija) un RENSON (Beļģija) pergolas risinājumus! 

 

 

Skaists un ilgmūžīgs ieguldījums

Pergola – tā nav tikai nojume, bet gan atpūta svaigā gaisā, nezaudējot komfortu. Pielāgo to savām iecerēm un vajadzībām un radi jaunu epicentru visai ģimenei. Atšķirībā no tradicionālās koka lapenes, mūsdienīgais variants izgatavots no alumīnija – to ir vieglāk kopt, jo atšķirība no koka, alumīnijam nav jāveic rūpīga ikgadēja apkope, kas aiz sevis nes regulārus tēriņus. Alumīnijs saulē nebalē, nebojājas, nezaudē savu sākotnējo formu un izskatu, un arī lietus un stiprs vējš tam nav bieds.

Dizains ir vienkāršs un neuzkrītošs – tīras līnijas un nekā lieka. Tas neizies no modes, viegli iederēsies jebkuras kafejnīcas, dārza vai terases kopskatā, lieliski papildinās kopējo ainu un pieskaņosies jebkura dizaina mājoklim. Izvēlies starp antracīta un balto krāsu.

Maksimālie pergolas parametri ir līdz 2,8 m augstumā, 5m platumā un 7 m garumā, taču ja ir vēlme pēc lielākas nojumes – var veidot moduļu sistēmu, apvienojot divas vai vairāk konstrukcijas.

 

Grozi kā gribi

Galvenā priekšrocība – tā ir pielāgojama jebkura individuālajām vēlmēm – tik daudzveidīga un individualizēta var būt pergola, kuru var uzstādīt kā brīvi stāvošu uz četrām balsta kājām, gan piestiprināt pie fasādes sienas. Grīdas segumu varat izvelēties pēc saviem ieskatiem – no koka, bruģa, flīzēm, vai atstāt dabīgo zālāju.

Izvietot pergolu var dārza vidū, kur ir maz koku, vai pie baseina, lai radītu papildus ēnu un atvēsinošu atpūtas vietu, vai pie baseina, kur paslēpties no karstās saules. Uzstādot to virs terases gar mājas fasādi, tiks aizēnoti arī logi – tas dabīgā veidā atvēsinās iekštelpas istabu bez smagnējiem aizkariem vai kondicioniera. Pergolu iespējams uzstādīt arī uz lielākas balkona terases, vai pat nama priekšā kā aizsargnojumi auto novietošanai ēnai.

 

Vairāk iespēju - vairāk komforta

Konstrukcija izgatavota no divām, četrām vai vairākām kolonām (atkarībā no tā vai pergola piekļausies pie sienas, būs brīvi stāvoša vai īpaši liela). Nojumes kājās iebūvētas slēpta ūdens novadīšanas sistēma, kas parūpēsies par lietusūdens novadīšanu.

Jumta lameles ir regulējams ar automātiku – tās var atvērt vai aizbīdīt un mainīt lameļu leņķi atkarībā no laikapstākļiem un vēlama saules daudzuma zem nojumes. Izvēlieties starp tālvadības pulti vai ‘gudrās mājas” sistēmu, kas Jūsu vietā regulēs nojumes stāvokli, atkarībā no laikapstākļiem. Papildus komfortam vakara stundās izvēlies papildu apgaismojumu jumta daļā.

 

Pielāgo ne tikai vasarai

Atkarībā no izvēlētajām papildus sienām, pergola var kalpot arī cauru gadu. Papildinot konstrukciju ar vienu līdz četrām sānsienām – auduma vai stikla – tā kļūs par lielisku atpūtas vietu ne vien karstajās vasaras dienās, bet arī lietainā un vējainā laikā.

Kombinē vai izvēlies starp bīdāmām pilnstikla konstrukcijām un vēja un saules aizsargruļļiem. Stikla sienas ir stabilas un pasargās no lietus un stiprāka vēja. Auduma rullo žalūzijas sienas pasargās no vēja un košajiem, karstajiem saules stariem. Žalūzijas sarullējas augšpusē, audums ir ūdensizturīgs un saulē neizbalē. Pieejams plašs krāsu sortiments - radiet pārdomātu kopskatu, pieskaņojot audumu Jūsu dārza mēbelēm vai mājas fasādei.

 

Atliek vien iedomāties sapņu oāzi savā dārzā – un patīkamā brīvdienu atpūtas sajūta raisīsies turpat, neizejot no mājām!

 

RIPO ir oficiālais SELT un RENSON produktu pārstāvis Latvijā! Uzzini par produktu vairāk, apmeklē Ripo salonu Katlakalna ielā 11, lai uz vietas apskatītu ekspozīcijas produktu, vai sazinies ar  mums, lai uzdotu jautājumu!